Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
 

Düğün Mekanı seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Düğün salonu seçerken düğüne her iki aileden katılacak davetli sayısını hesapladıktan sonra aşağıdaki soruların cevaplarını da düğünü yapacağınız mekanla detaylı şekilde görüşmenizi öneririz.

Düğün paketlerine dahil olan ve olmayan hizmetler nelerdir?
İstekleriniz doğrultusunda özel bir düğün hizmet paketi oluşturmak mümkün müdür?
Düğün menüsünde limitli - limitsiz, alkollü - alkolsüz içecek seçenekleri ile deniz ürünleri, kırmızı et, beyaz et gibi tercihler arasındaki fiyat farkları öğrenilmelidir. 
 
Sizin için de uygunsa hafta içi yada hafta sonu günlerinden hangisinde düğün yapmanın maliyetinin daha uygun olduğu araştırılmalıdır.

Düğün günü mekanın yalnızca size mi ayrıldığını, yoksa aynı gün başka bir alanda bir başka düğün daha olup olmadığını öğrenilmelidir.

Açık hava düğünü olarak planlan bir düğünün hava şartlarının bozulması durumunda kapalı alana taşınıp taşınamadığını ve kapalı mekanın aynı sayıda davetliye hizmet verip veremeyeceği bilinmelidir.

Düğüne açık alanda devam etmek isterseniz alanın üstünü kapatmaya yönelik bir çözümün mümkün olup olmadığı sorulmalıdır.

Düğünün akşam olması durumunda müziğin kanunen durdurulması gereken bir sınırının olup olmadığı sorulmalıdır.

Düğün sonunda davetlilerin düğün mekanını terk etmesi gereken bir süre olup olmadığı konuşulmalıdır.

Davetliler için yeterince otopark ve vale hizmeti olup olmadığı ve bu hizmetin ücretli-ücretsiz oluşu öğrenilmelidir.

Düğün menüsünde olanlar, düğün pastasının pakete dahil olup olmadığı, düğün pastası olarak gerçek mi yoksa maket pastamı kullanıldığı bilgileri alınmalıdır.

Tedbir olarak davetli sayısının üzerinde yüzde kaç fazla sayıda servis imkanının olup olmadığı,  bu hizmetin toplam fiyata dahil olup olmadığı öğrenilmelidir.

Düğünde fotoğrafçı, video gibi organizasyon hizmetleri için istenilen istenilen firmayla çalışılabilir mi, yoksa düğün salonunun kendi anlaşmalı olduğunuz firmalar ile çalışmak zorunlu mudur?

Ödeme seçenekleri nelerdir? Nakit, kredi kartı ve taksit imkanları var mıdır?

Kaparo isteniyor mu, ne kadar isteniyor?

Beklenmeyen hastalık, ölüm, ayrılık, erteleme gibi durumlarda sözleşme iptali yapılıyor mu? 

Olası bir sözleşme iptali durumunda tazminat ödemesi yapmak gerekiyor mu? 

düğün salonu kiralarken nelere dikkat edilmeli, düğün salonu bakarken, düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli, düğün salonunda yapılması gerekenler, düğün organizasyonunda dikkat edilmesi gerekenler, düğün salonları ankara İstanbul, düğün salonları fiyatları

Yorumlar

Yorum Yap